Баттерфляй – Заборонені кольори

56994093_2124579794326074_3896733349879742464_o

Баттерфляй – Заборонені кольори

«Butterfly – Colori Proibiti» (Італія) – це унікальний балет-трагедія від італійської режисерки Моніки Казадеї та формації Compagnia Artemis Danza, створений через поєднання драми Юкіо Місіма «Заборонені барви» та класики італійської опери «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні.

Показ проходить за підтримки Посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні.

Юкіо Місіма – чи не найвідоміший у світі японський письменник та драматург, який здобув собі визнання у рівній мірі як своїми творами, так і екстравагантним стилем життя і смерті.

Джакомо Пуччіні називають останнім великим оперним композитором. Маестро мав бездоганне почуття театру, вважаючи, що музика опери, а також її дія обов’язково повинні бути єдиним цілим і підпорядковані єдиному задуму твору. Його «Мадам Баттерфляй» – опера про нездійсненне кохання японської дівчини до американського офіцера.

Моніка Казадеї занурюється у ліричні світи Юкіо Місіма та Джакомо Пуччіні, й переносить персонажів, теми та архетипи до виміру сучасного танцю. Дія яскрава і стримана водночас, глибоко пов’язана із самурайською традицією і тими часами, коли дотримання обіцянки було частиною етичного кодексу і моралі.

Ця дія створює зв’язок між героїнею Пуччіні і автором «Заборонених кольорів» Юкіо Місіма. Останній вчинив самогубство в 1970 році через ритуальну практику сеппуку, під час телевізійного шоу в прямому ефірі. Це дві різні історії, що зустрічаються в одній системі цінностей.

Оркестровий репертуар Пуччіні контрастує з електронними треками композитора Луки Віаніні. У апокаліптичному звуковому просторі звучить лише голос Мадам Баттерфляй. Звук проникає глибоко всередину, аж доки не відбувається жорстокий і сильний вибух, що знищує всі сумління і всі надії.

Мадам Баттерфляй чекає, знаходячись в абсолютному і абстрактному просторі-часі сцени, перебуваючи в нестабільній рівновазі, але водночас вона міцно прив’язана до абсолютних цінностей.

Розрив між очікуваннями та реальністю настільки глибокий і страшний, що Мадам Баттерфляй змушена зробити рішучий жест – Харакірі, яке настільки руйнівне і небезпечне, що його можна порівняти з тихим вибухом, з трагедією Хіросіми.

Зношена сцена, яку покинули танцівники, є місцем, де відбувається Харакірі, велична і героїчна форма смерті. Це не тіло, а совість, яка відсічена мечем. Меч, який скорочує зв’язок між собою і неприйнятною реальністю. Рух очікування і фатальний акт – це шлях до збереження духовності і глибокої цінності. Акти чистоти, коли людина в суперечності з сьогоденням реагує на розчарування втратою волі до життя – невблаганним жестом, який знищує будь-яку форму існування.

«Butterfly – Colori Proibiti» – це емоційно та естетично сильна нагода поринути у складний світ протистояння Людини з власними переконаннями.

Команда Compagnia Artemis Danza

Хореографія, світло, костюми – Monica Casadei
Музика – Джакомо Пуччіні
Оригінальна музика – Лука Віаніні
Повітряний танець – Елена Аннові
Асистенти виробництва та хореографії – Давіде Тальявіні,
Асистенти хореографії та каскадер – Антоніо Біссірі
Продакшн – Compagnia Artemis Danza /Monica Casadei In collaboration with Fondazione Toscana Spettacolo Onlus, Fondazione Teatro Verdi di Pisa
У співпраці з – Comune di Cortona, Teatro Signorelli за сприяння Ministero per i Beni e le Attività Culturali, Regione Emilia Romagna-Assessorato alla Cultura

27 квітня, 18:00 – 19:00
Велика зала ДК Молодіжний – Маріуполь
Кількість місць обмежена – всього 200
Вільна посадка
Квиткиhttps://concert.ua/uk/event/butterfly-zaboroneni-koliory

маргарет12801161_229681194052346_7321756382458043944_n