Весна священна [The Rite of Spring]

56464373_2110769529040434_4176378610392760320_n

Весна священна [The Rite of Spring]

“The Rite of Spring” (Литва) – сучасний театральний перформанс, створений театром Low Air Urban Dance Theatre за мотивами легендарного балету Ігоря Стравинського “Весна священна”.

Ігор Стравинський – композитор і диригент українського козацького походження. У 1913 році в Театрі Єлисейських полів у Парижі відбулась прем’єра його балету «Весна священна» – визначної культурної події світового масштабу про «світле воскресіння природи, яка відроджується до нового життя». В основу балету ліг язичницький обряд – молода дівчина в оточенні старців танцює до повного знесилля, щоб пробудити весну, і помирає.

Століття потому Low Air Urban Dance Theatre працює над відродженням балету і переносить його у конекст урбан-хореографії, останніх можливостей аудіо- та відеотехнологій.

Хоча в Литві, як і в решті світу, з’являлися різні версії “Весни священної”, це перша урбаністична інтерпретація класичного твору. Ідея та хореографія належать Laurynas Žakevičius та Airida Gudaitė – відомим митцям у жанрі urban dance, креативному дуету “Low Air”, що відкривають мистецький потенціал вуличних танців та представляють його прихильникам театру по всій країні.

Разом з хореографами на сцену вийдуть молода талановита танцівниця Агнєте Лісічкінайте, першопроходиця у стилі вакінг (waacking) у Литві Брігіда Груодіте, перший представник стилю вог у країні Райдас Петраускас, і спеціально запрошений Лукас Карвеліс з Університету мистецтв Codarts.

Характерною рисою перформансу є хореографічний ритм змін: швидкий перехід від однієї танцювальної техніки до іншої, від дуже активного сучасного танцю до вуличного ф‘южену.

Музика Стравинського стала найміцнішим та найсильнішим фундаментом шоу. Глибина класичного твору надала хореографії життя та сили. Тацювальні витівки разом з незвичайною музикою – литовськими народними мелодіями, – сміливо поєдналися зі священною класичною музикою. Шість танцюристів (у тому числі й самі автори), особливо чоловіки, показали відмінні технічні і креативні вміння, відповідно до дисонансу у музиці.

“The Rite of Spring” від Low Air Urban Dance Theatre – це унікальне явище, коли до епохального культурного феномену можна доєднатися сьогодні, прожити його, розкрити для себе через якісну художню призму нашого часу.

Команда Low Air Urban Dance Theatre:

Ідея та Хореографія – Лаврінас Жакявічюс, Айріда Гудайте
Танець – Лаврінас Жакявічюс, Айріда Гудайте, Агнєте Лісічкінайте, Брігіда Груодіте, Лукас Карвелис, Райдас Петраускас
Арт-куратор – Відас Барейкіс
Сценографія – Шаруне Печюконіте
Композитор – Лукреція Пектуте- Дайлідьєне
Дизайн костюмів – Айсте Радзявічюте
Дизайн освітлення – Вілюс Вилютіс
Фото – Вісвалдас Моркявічюс, Аура Скульскіте, Дмитро Матвєєв
Копірайтери – Мілда Керпаускайте, Тауте Бернотайте, Агне Тускевічюте
Дизайн ідеї – Аста Зайцева-Стальмакова

За підтримки Міністерства культури Республіки Литва, Литовського Консульства з культури, Вільнюського Муніципалітету

28 квітня, 19:00-20:00
Велика зала ДК Молодіжний Маріуполь
Кількість місць обмежена – всього 200
Вільна посадка
Квиткиhttps://concert.ua/uk/event/vesna-sviashenna

44904063_2157370824505811_3524532665124388864_nvovk3