ПРО ФЕСТИВАЛЬ

ГОГОЛЬFEST STARTUP, Маріуполь, 26 квітня – 1 травня 2019

ГОГОЛЬFEST – міжнародний мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва. Протягом 10-ти років фестиваль проходив у Києві й збирав навколо себе активних. Творчих та мислячих людей. Фестиваль створює майданчик для комунікації між митцями різник сфер, між українськими та іноземними формаціями в усіх видах мистецтва.

Мистецтво – це широка область. Воно має різні прояви за формою втілення — театр, музика, кіно, література, скульптура, візуальне мистецтво, перформанс. Крім того, що ГОГОЛЬFEST представляє продукти з усіх дисциплін, він має в собі ще багато полідисциплінарних продуктів — тобто таких, котрі одночасно належать до декількох дисциплін. Наприклад, продукти, що поєднують театр, музику та візуальне мистецтв.

Наразі, ГОГОЛЬFEST змінює концепцію і запускає локальні культурні фестивалі міжнародного рівня всією країною. Фестиваль сприяє тому аби місто стало культурно-туристичним центром України.

Чому Гогольfest в Маріуполі?

Бо в Маріуполі з’явився замовник на продукт, яким є Гогольfest – виникла ініціатива від громади, яку підтримала міська рада. Таким чином, міська рада взяла на себе роль та зобов’язання Замовника.

Завдяки фестивалю Маріуполь та область стають культурно-туристичним центром України. Фестиваль об’єднує ініціативи у всіх видах мистецтв з Маріуполя та Донецької області, залучає найактуальніші арт-проекти з усієї України, створює міжнародні колабораційні проекти з іноземними митцями.

Фестиваль спрямований на мобілізацію активних креативних людей Маріуполя та Донецької області, мотивацію для творчих ініціатив, створення арт-проектів, які продовжать роботу після закінчення фестивалю.

Стратегія фестивалю передбачає ревіталізацію міських та обласних просторів. Історичні, знакові, оригінальні локації, які сьогодні малоактивні або занедбані, починають розвиватися та перетворюються на центри культурної активності.