ГОГОЛЬFEST повертається до Маріуполя: ЧИМ здивує?

З 26 квітня по 1 травня 2019 у Маріуполі вдруге пройде фестиваль сучасного мистецтва [STARTUP] ГОГОЛЬFESТ.

Максим Демський, директор ГОГОЛЬFESТ: «Цього року в кожній програмі ми плануємо залучити до 50% міжнародного контенту. Серед наших партнерів – 8 країн світу. Це 8 посольств, консульств або культурних центрів, які залучені до представлення своїх проектів. Вони допомагають нам в організації, а ми, як українці, як і маріупольці, і кияни – маємо дуже якісно і класно прийняти ці проекти».

Почнеться фестиваль 26 квітня з відкриття Головної музичної сцени у Міському саду.

А 27 квітня відбудеться один з визначальних проектів фестивалю  – спецподія, яка буде проходити в унікальному за своїм контекстом місці – Азовському судноремонтному заводі. Саме в одному з доків Влад Троїцький представить спеціально зрежисовану під простір музичну оперу.

s_dsc_9413_sait1501508438

Азовський судноремонтний завод, місто Маріуполь

На платформах з локомотивом буде імпровізована сцена, що супроводжуватиме глядачів до місця де відбуватиметься опера. Нажаль на подію зможуть потрапити 600 чоловік, тому опера буде транслюватися в прямому ефірі на головну сцену в Міському саду, де з величезного LED екрану всі охочі зможуть спостерігати за дійством. Також долучитися до прямої трансляції можна буде і в інтернеті. Всі прямі трансляції – завдяки проекту OpenTheatre

Саме завдяки проекту OpenTheatre цього року можна буде відслідковувати онлайн також і постановки театральної програми та музичні виступи хедлайнерів. ГогольFest відкритий до взаємодії з місцевими каналами стосовно ретрансляції подій фестивалю.

Що стосується театральної програми, то основна її частина відбуватиметься в ДК Молодіжний, який до того часу має пройти перший етап трансформації у Центр сучасного мистецтва «Готель Континенталь». Саму сцену, її функціонал та розмір буде змінено таким чином, щоб отримати змогу приймати масштабні українські та міжнародні постановки. Це дасть змогу Маріуполю брати активну участь у культурних процесах України та світу.

Також цього року на фестивалі буде представлена потужна візуальна програма, підготовкою якої займатиметься Школа сучасного мистецтва Вікторії Бурлаки у взаємодії з місцевими митцями. Це будуть проектні виставки, вуличні та side-specific інсталяції.

Посиленою буде також і освітня програма, основна частина якої буде відбуватися в осучасненому просторі старої водонапірної башти – у Vezha Creative Space. Куратором програми буде Анастасія Євдокимова, культурна менеджерка, критикиня літератури, мистецтва, медіа, шкільна вчителька української мови та літератури. В рамках Air ГогольFest, який у листопаді 2018 відбувся у Вінниці, Анастасія реалізувала унікальний за наповненням освітній проект «Гімназія», що об’єднав бувалих культурних діячів, митців, урбаністів, вчителів, інноваторів, айтішників, акторів та режисерів. [STARTUP] ГОГОЛЬFESТ чекає у декілька разів об’ємніший проект.

51880946_614008812393460_7821263599250178048_n

Анастасія Євдокимова, куратор освітньої програми ГогольFest

52674280_2055468784570509_1246183206156238848_o

Андрій Палатний, куратор театральної програми ГогольFest, та Максим Демський, директор фестивалю

 

Перші анонси програми вже скоро будуть оголошені на сторінці фестивалю у фейсбуці – facebook.com/sugf.org/
Більше про те, що чекає на фестивалі – у репортажах нижче:

Репортаж «Телеканал ТV7 Маріуполь»

Репортаж «Мариупольское ТВ»

Інші новини
dakhdaughtersPrint