ГОГОЛЬFEST потрапив у ТОП-5 фестивалів Європи

Мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST став одним із переможців престижної європейської премії EFFE Awards 2019-2020.

Церемонія нагородження фестивалів-лауреатів відбулася 26 вересня 2019 у Брюсселі. Міжнародне журі на чолі з сером Джонатаном Міллсом, колишнім директором Единбурзького міжнародного фестивалю, обрало 5 найбільш впливових у своїй сфері європейських фестивалів із 705 учасників, які були нагороджені премією EFFE 2019-2020.

1

 

Міжнародне журі премії  EFFE зазначило: «ГОГОЛЬFEST – це дивовижна платформа для мистецького розвитку: не просто якийсь фестиваль у одному місті, але повноцінний мистецький рух, який формують різні фестивальні платформи та напрямки у всій країні – Україні. Стратегічний та мистецький вибір надзвичайно сильний: сучасний, інноваційний, енергійний, успішно прийнятий в умовах обмежених фінансових засобів та політичних потрясінь».

У свою чергу, президент фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST Влад Троїцький під час отримання нагороди сказав: «Мистецтво відкриває нам шлях у майбутнє, яке, сподіваюсь, буде прекрасним».

Україну на церемонії нагородження, окрім, В. Троїцького, представляли ініціатори проведення щорічних фестивалів StartUp ГогольFest (Маріуполь) – заступник міського голови Олександр Кочурін, та AIR ГогольFest (Вінниця) – міський голова Сергій Моргунов, куратор театральної програми ГОГОЛЬFEST Андрій Палатний, виконавчий директор УКФ Юлія Федів.

Переможці премії EFFE 2019-2020 (у алфавітному порядку):

  1. Conrad Festival, Варшава, Польща
  2. Festival Deltebre Dansa, Дельтебре, Іспанія
  3. Førde Traditional and World Music Festival, Форді, Норвегія
  4. GogolFEST – Multidisciplinary International Festival of Contemporary Art, Україна
  5. Welcome to The Village, Леуварден, Нідерланди

Як йдеться в повідомленні, “200 організаторів фестивалів, митців, представників міст та європейські політичні діячі зібрались сьогодні разом у BOZAR – центрі візуального мистецтва у Брюсселі, аби вшанувати митців та організаторів та підкреслити важливість їхньої діяльності.

Уповноважений з питань культури у Європі ТіборНаврачіч підтримував фестивалі протягом проведення конкурсу EFFE Award 2019-2020: «Підтримуючи міжкультурний діалог, журі покладається на ідеї, мережі  та компетенцію партнерів. Втілити у життя цей різноманітний спектр політики та проектів було б неможливо без Європейського парламенту, органів влади та культурних інститутів у державах-членах, а також таких організацій, як Європейська асоціація фестивалів (EFA). Нам потрібно продовжувати працювати разом».

Ян Брієрс, президент EFA, підсумував: «2000 фестивалів є на нашому пошуковому ресурсі FestivalFinder.eu з 1500 фестивалями, що мають знак EFFE. Ми з нетерпінням чекаємо подальшого розвитку цього постійно зростаючого альянсу в майбутньому”.

 

Про Асоціацію фестивалів Європи (EFA)

Європа для фестивалів, фестивалі для Європи – EFFE – це підготовча акція, ініційована Європейською асоціацією фестивалів за підтримки Європейської комісії та Європейського парламенту. EFFE привертає увагу глядачів до мистецтва на інтерактивному веб-сайті www.FestivalFinder.eu та нагороджує роботу різноманітних європейських фестивалів мистецтв.

Місією Асоціації європейських фестивалів є об’єднання та представлення фестивалів-членів по всій Європі та світі, сприяння розвитку мистецьких проектів у Європі. Він виступає як найважливіша платформа для мистецьких фестивалів. Підтримуючи та надаючи змогу художньому творенню, виробництву та участі, EFA та її члени забезпечують, щоб право людини на доступ до культури стало реальністю для всіх громадян. Взаємодія між фестивалями, з державними органами влади та іншими зацікавленими сторонами у галузі мистецтва є центральним у роботі EFA.

ГОГОЛЬFEST – міжнародний мультидисциплінарний фестиваль. За час існування, з 2007 до 2019 р., ГОГОЛЬFEST відвідали 575 тис. глядачів, на 13 локаціях у 3 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.

 

Інші новини
58734961_2419939954684193_5034041712062758912_n