Гайд по гранд-опері «Νερό»: питання-відповідді

Друзі, через великий ажіотаж та часті питання по гранд-опері «Νερό», підготували невеликий гайд по події.

Гранд-опера «Νερό» – це спецподія Startup ГогольFest 2019, яка відбудеться 27 квітня в одному з корабельних доків Азовського судноремонтного заводу.

Режисер – Влад Троїцький, а учасниками постановки стануть музична формація NOVA OPERA, соціальний рейв-бенд ЦеШо, актори ЦСМ «ДАХ», «Театроманії», та працівники АСРЗ. Композитори – Роман Григорів та Ілля Разумейко.

Опера «Νερό» – це сайт-специфік проект, який буде створено спеціально під Startup ГогольFest 2019 і зіграно лише один раз. Особливістю постановок сайт-специфік є те, що вони відбуваються не на класичній театральній сцені, а в непристосованих для цього місцях, що дозволяє по-новому взаємодіяти з глядачами і простором.

Реєстрація

Місця у продаж надходять хвилями, кожна партія має від 30 до 40 місць. Всього до продажу буде доступно до 200 квитків – понад третю частину загальної кількості людей, що можуть розташуватися в корабельному доці АСРЗ. Решта місць розподіляється між головними організаторами фестивалю, безпосередніми сторонами, які створюють оперу, партнерами, завдяки підтримці яких відбувається фестиваль, іноземними делегаціями, медіа, командою фестивалю, технічними спеціалістами.

При запуску нової хвилі місць, анонс про старт продажу в першу чергу публікується у фейсбук-події. Далі той, хто отримав сповіщення і першим зреагував – той і здійснює реєстраці. Через велику увагу та сильний інтерес – партія з 30-40 місць закінчується протягом орієнтовно години-півтори.

Після реєстрації та оплати участі, ви потрапляєте до списку учасників. Саме за цими списками і буде відбуватися прохід на територію АСРЗ, при собі треба буде мати документ, який засвідчує особу – паспорт або водійські права.

Квитків, як таких, не буде. Протягом тижня після реєстрації на ваш email прийде лист підтвердження того, що ви потрапили до списку та ваші документи прийняті. Буває, що лист потрапляє в спам – тому просимо перевіряти. Ваша присутність у списках і забезпечить ваш прохід та вашу участь в опері.

Вік учасників, які можуть зареєструватися – 16+

Перепустка

Азовський судноремонтний завод, в корабельному доці якого проходитиме постановка, – це режимний об’єкт і доступ на його територію здійснюється за перепустками. Перепустка буде готуватися під кожного зареєстрованого учасника і після реєстрації не буде змоги передати своє право на участь іншій людині. Для підготовки перепустки і потрібна копія документу.

Щоб забезпечити доступ учасників на територію заводу, до 15 квітня команда фестивалю готує списки та збирає копії документів, що засвідчуюють особу. Далі списки та копії документів передаються службам заводу для підготовки перепусток.

Одним з пунктів цього процесу є обов’язковий збір копій документів, що засвідчують особу учасника чи учасниці – це може бути фото/скан або першої сторінки паспорту, або водійського посвідчення. Команда Startup Гогольfest приділяє велику увагу захисту персональних даних своїх учасників та бере повні зобов’язані по їх збереженю. За збереження інформації, її конфіденційність та нерозповсюдження її третім особам команда Гогольфесту несе відповідальність – про це вказано на сайті опери в розділі «Політики конфіденційності».

У випадку якщо за якихось причин ви не хочете передавати документи, ви можете самостійно зайнятися оформленням перепустки, а далі ми зі свого боку без жодних проблем надаємо вам змогу зареєструватися до списку учасників після оплати.

Після оформлення перепусток, усіх учасників буде сповіщенно по емайл плюс смс-розсилкою. Детальна інструкція куди, як на котру годину з’явиться та буде розіслана за декілька днів до події. Основні оголошення з’являтимуться на сайті опери та події у фейсбуці.

Screenshot_2019-03-29_19-22-39

Трансляція

Оскільки сама локація просто фізично не спроможна вмістити всіх охочих – тому заздалегідь запросили команду топ-професіоналів з проекту OpenTheatre для здійснення якісної трансляції, аби залучити до опери максимально широку аудиторію.

В першу чергу, зоною №2 для перегляду опери стане Central Stage у Міському саду, де на великом екрані з якісним потужним звуком буде транслюватися наживо весь перебіг подій. Переглянути оперу кожен охочий зможе також зі свого смартфону чи ноутбуку – завдяки онлайн-стріму в інтернеті. Окремо ведемо перемовини з маріупольськими телеканалами – таким чином, доєднатися до перегляду можна буде не виходячи з дому, просто увімкнувши потрібний канал.

Поза тим, з метою вирізнішою та сильнішої репрезентації Маріуполя на культурній мапі України, трансляції опери з АСРЗ буде в прямому ефірі на понад десяти регіональних каналах по регіонах України – таким чином, у передвеликодню ніч люди з усіх регіонів країни зможуть дивитися унікальну оперу, «маріупольську» оперу від Влад Троїцького, створену безпосередньо у тісному занурені в контекст міста, в його генезис. Грубо кажучи, опера Неро – це рефлексія геніального художника сучасності Влада Троїцького на тему того, чим є та чи може бути Маріуполь. І культурний продукт, народжений в місті Маріуполь і про місто Маріуполь, буде йти на всю країну!

Але і це ще не все. Бо план максимум кінематографічної історії опери – це показ у ефірі європейського телеканалу Arte, аудиторія якого складає в середньому 10-12 мільйонів телеглядачів в тиждень у таких країнах, як Франція та Німеччина. У своїх програмах Arte робить акцент на мистецтво і культуру, теми пов’язані з Європою та Євросоюзом, інформативні передачі, а також високоякісну документалістику. Представники каналу завітають у Маріуполь спеціально для перегляду опери.

І таким чином, сам продукт опери може стати дуже сильним культурним маркером Маріуполь, його візитівкою на мапі не лише України, а взагалі міжнародній. І це може бути дуже сильний меседж на весь світ, важливий не тільки для Маріуполя, а для всієї країни. Бо «Νερό» – це потужний гімн відродженню та очищенню. Гімн сильного суспільства, яке після століть зневірянь самостійно творить спільне майбутнє. І послати такий меседж назовні – це може буде неймовірної краси життя жест. Нас мають поважати, а не жаліти. А така повага народжується там, де народжуються нові ідеї та змісти, цінні всім нині живучим на планеті. І Маріуполь — це те місце, де ми можемо це зробити, де наша країна може віднайти нову себе. Саме про це і буде «Νερό».

Інші новини
29856216606_ef4cd2385b_kalyonaalyona