Тролейбус-фотоапарат на [STARTUP] ГОГОЛЬFEST

У Маріуполі група художників робить фотоапарат зі списаного тролейбусу

Pavlovka ArtGallery за підтримки Маріупольська міська рада в рамках [Startup] Гогольfest представляють арт-проект «PINHOLE TROLLEYBUS» – тролейбус-фотоапарат в Маріуполі.

Куратори проекту Вальдемар Клюзко, Ігор Бельський, Юлія Бельська.

Skodа, що відслужила свій тролейбусний вік на пасажирських маршрутах м. Маріуполя, отримає нове життя як унікальний гігантський фотоапарат, єдиний у світі.

Усередині тролейбус перетворений на вщент чорний простір, в який світло проникає лише крізь невеликий отвір. Використовуючи той самий принцип, що і в будь-якому з фотоапаратів, тролейбус може побудувати зображення розміром у людський зріст.

ТРОЛЕЙБУС-ФОТОАППАРАТ одночасно працює і як пінхол — елементарна система побудови зображення на основі проходження світла крізь невеликий отвір, і як камера обскура, використовуючи прості оптичні системи: зональну пластину Френеля, монокль, перископ, ландшафтну лінзу, вікна самого тролейбуса, і різні рідини, що мають різний коефіцієнт заломлення.

30768863_1855330827846596_1644757641_o
З 27 квітня по 1 травня жителі Маріуполя та гості зможуть насолодитися шоу у стилі самого Льюїса Керрола, потрапивши всередину фотоапарата та спостерігаючи таїнство народження фотографії.

Під час фестивалю учасники проекту на світлочутливій бромо-срібній плівці форматом понад 1х1 метр (виробник Astrum ltd, місто Шостка) зроблять кілька історичних знімків, на яких будуть відображені всі бажаючі.

А 29 квітня у Всесвітній день пінхол-фотографії, що святкується щороку в останню неділю квітня, ми зробимо фотографію, яку можна буде побачити згодом на сайті pinholeday.org серед решти, зроблених за допомогою різних за конструкцією камер з малим отвором замість об’єктива.

Щороку це свято об’єднує дітей і дорослих по всьому світу.

Хімічні реактиви для обробки фотоматеріалів надав Ярослав Голубчик.

30224160_1855324064513939_316546383_o

[STARTUP] ГОГОЛЬFEST

З 27 квітня по 1 травня – Startup Гогольfest у Маріуполі.

Палац культури «Металургів», Палац культури «Молодіжний», Платформа «ТЮ», Театр Ляльок, кінотеатр «Перемога», Міський сад та Яхт-клуб «Азовсталь» – такі ключові майданчики Startup Гогольfest.

Startup Гогольfest – це більше 16 театрів, музичні легенди, художня резиденція, артисти із Франції, Швейцарії, тощо, і майже 100 подій протягом 5 днів.

У Міському саду буде Центральна сцена з вільним входом, де виступлять dakhabrakha, Kadebostany, Dakh Daughters, Один в канонеOY SOUND SYSTEM, ЦеШо, Аліна Орлова, Pianoбой, Tik Tu, Vivienne Mort.

Для входу на вистави театральної програми потрібно купувати квиток, повний перелік подій та квитки тут – bit.ly/buy-sugf

Інші новини
vlcsnap-2018-04-12-08h28m41s489DSC_0390